Mukaan LASBin toimintaan?

LASB on Lahdessa, Hollolassa ja Lammilla toimiva yli viidensadan jäsenen salibandyseura. Seuran toiminta perustuu vahvaan yhteisöllisyyteen sekä talkoohenkeen. Seura tarjoaa hyvän toimintaympäristön pienten lasten kerhotoiminnasta aina miesten salibandyliigaan saakka.

Haemme tällä hetkellä:

Huoltaja (miesten liigajoukkue)

Haemme vahvistusta miesten liigajoukkueen huoltotiimiin. Innokkuus ja halu lähteä mukaan toimintaan ovat tärkeimmät kriteerit. Terveydenhuoltoalan koulutus lasketaan eduksi, mutta ei ole edellytys. Me koulutamme huoltajat tehtävään.

Tiedotusvastaava (LASB juniorit)

Haemme tiedotusvastaavaa lasb.fi sekä sosiaalisen median kanavien sisällön tuotantoon LASB junioreille. WordPress- kokemus lasketaan eduksi, mutta tarvittaessa koulutamme tehtävään.

Graafikko (miesten liigajoukkue & kilpaikäluokat)

Haemme vahvistusta seuran graafiseen suunnitteluun. Photoshop ja InDesign osaaminen on välttämätöntä. Työ on kausittaista (painottuu kauden alkuun). Kauden aikana (syyskuu-huhtikuu) työtunteja kertyy muutama viikossa. Erinomainen mahdollisuus esim. alan opiskelijalle.

Avoimet hakemukset sähköpostilla -> mika.virtanen@lasb.fi