Valmentajahaku. Akatemiaan ja P17 joukkueisiin haetaan lajivalmentajia.

LASB hakee lajivalmentajia Akatemiajoukkueeseen sekä P17 ikäluokkaan. Tule mukaan seuramme valmennustiimiin!

Tarjoamme mahdollisuuden toimia lajivalmentajana LASB Akatemian valmennustiimissä, jossa pääpaino on P19 ikäluokan valmennuksessa. Lisäksi haemme lajivalmentajaa P17 ikäluokan 1.divisioonajoukkueeseen. Lajivalmentajat toimivat yhteistyössä vastuuvalmentajien kanssa osana valmennustiimiä. Seuratyöntekijän apu ja tuki ovat käytössä koko kauden.

Aiempi kokemus valmentamisesta lasketaan eduksi, mutta ei ole välttämätöntä. Innokkuutta, yhteistyötaitoja ja sitoutuneisuutta korostamamme valinnassa. Lajivalmentajapaikat täytetään sopivien henkilöiden löydyttyä.

Valmentamisesta maksetaan korvausta. Lisätietoja saat seuramme valmennuspäälliköltä: Kai Vitie, 040 547 7175, kai.vitie(at)lasb.fi